Mitu tonni betooni, mitusada kilo terast ning alumiiniumi

 

Käesoleva protsessi juured ulatuvad tegelikkuses 2019 aastasse (vt QTC number 67). Tolleks hetkeks olid meil ULL antennid ja mastid praktiliselt valmis ning edasine põhirõhk liikus sujuvalt LL suunas. Milliseks kujuneb tulevik ning milline on lõpptulemus, on hetkel veel vara öelda. Küll aga on plaan paberil valmis ja siht silme ees. Kindlasti ei ole me ehitamas midagi nii meeletut nagu Tõnnol (ES5TV), kuid paar masti meil siiski kerkib.

Loe edasi...

Viljandi raadioklubi 62

 

Vahepeal on aasta ringi täis teinud ja Viljandi Raadioklubi saanud 62 aastaseks. Sünnipäeva puhul väike pilk Viljandimaa raadioamatööride tegemistesse. 

Loe edasi...

Viljandi Raadioklubi 60

 

Täna sai Viljandi raadioklubi ametlikult 60 täis. Ilus ümmargune number. Palju õnne klubile. Ja  suured tänud õnnitlejatele.

Loe edasi...

Viljandi Raadioklubi 60. sünnipäeva diplomi jaht

 

11. septembril 2019 möödub 60 aastat esimesest amatöörraadiosidest Viljandimaal. Samal päeval esimese sidemega loodi Viljandi Raadioklubi. Nende sündmuste meenutamiseks on Viljandi Raadioklubi aktiveerinud ajaloolise diplomi Sakala.

Diplom Sakala antakse välja paberkandjal ja selle saamiseks tuleb täita kõigest kaks tingimust:

Loe edasi...

Eesti lühilaine välipäev 2018

 

Eesti lühilaine välipäev toimub juba eeloleval laupäeval, s.o. 2.juunil algusega kell 16:00 Eesti aja järgi. LL-välipäeval töötatakse vaid 80m lainealal, kahes tööliigis (CW ja SSB) ning oluline on tähele panna, et välitingimustes võistlevad jaamad kasutaksid õigesti oma kutsungi järelliidet vastavalt võistlusklassile! Meenutame ka, et alates 2015. aastast on kasutusel maakonna tähis raporti osana ning kordajate süsteem.

Loe edasi...

ES-Open 2018


Peale esimeste kevadlillede tärkamist saabus peale hommikust päikesetõusu ka päevake vähem, kui aasta oodatud ES Open 2018 (21.04.2018). Juba kaks päeva varem olid 7RU, 7RIX, 7ADL, 7GM ja 7GN antenniväljakul antenne püstitamas ja muid eduks vajalike ettevalmistusi tegemas.

Püsti sai kaks 40/80 m inverted-V antenni, mis paiknesid teineteisest ca 200 m kaugusel. Eelnevatelt ES-Open võistlustelt saadud kogemus näitas, et parima tulemuse saavutamiseks on vaja töötada nn. "In Band" režiimis. Eesti keeles tähendab see samaaegset ühel lainealal (bandil) töötamist.

Loe edasi...

CQ World Wide WPX 2017 SSB võistlus

Selle aasta CQ World Wide WPX SSB võistlus on möödas. Levi oli äärmiselt kehva, maailmarekordeid Eestimaal ei sündinud kuid mõned Eesti rekordid siiski.

Kristjan, ES7GM töötas ES9C kutsungiga "HP assisted" klassis Udukülast. Lõpptulemus maailma viies, EU kolmas ja uus Eesti rekord.

Loe edasi...

YOTA 2016 ehk kolm kanget Austrias


Juulikuu lõpp osutus jällegi sündmusterohkeks, sest üle 100 noore IARU 1 regioonist kogunesid Austrias, et koos veeta meeleolukas nädal. Lisaks niigi eksootilistele kohtadele nagu 3V, 7X, ZS, ET, tuli kuue aasta jooksul esimest korda külalisi ka IARU 2 regioonist. Kaks noort ameeriklast idarannikult, kes olid väga positiivselt üllatunud, et Euroopa peidab endas nii palju noori raadioamatööre. Nende sõnul on sealne noorte huvi raadioamatörismi vastu palju leigem. Siinkohal kiitus Austria organisaatoritele, kes tõepoolest korraldasid suurepärase laagri. Kõik oli detailideni läbimõeldud ning tegevust rohkem kui küll. Kuna osalevate riikide arv suureneb aasta aastalt, siis seekord olid tiimid väiksemad. Kui sel aastal oli külalisi 28 erinevast riigist, siis tuleval aastal loodetakse näha osalejaid vähemalt 30 eri maalt. Näis siis, kas 100- 110 osaleja piirang pannakse peale või mitte. Eestist lendasid sündmuspaika Kristjan (ES7GM), Rait (ES5RIT) ja Draven (ES1DRA), kes ühtlasi oli ka üks kõige nooremaid osalejaid, kui mitte kõige noorem!

Loe edasi...

Eesti raadioamatööride 53. suvine kokkutulek

 

Eesti raadioamatööride suvine kokkutulek, järjekorranumbriga 53 leidis seekord aset Peipsi ääres Ranna puhkebaasis 1.-3.juulini 2016.

30.juunil, s.o. neljapäeval olid kohal juba esimesed korraldajad ning alustati laagri ettevalmistustega. Kristjan (ES7GM) koostöös Lauriga (ES5TGW) seadsid järve kaldale üles 3-elemendilise 15 meetri yagi, millega huvilised saaksid sidetada. Lisaks oli kasutada ka 80/40/20 meetri INV-V antenn ning loomulikult ka raadiojaam. Tähistati telkimise alad, veeti elektrikaableid, paigaldati varjualune väravateenistuse jaoks. Pealelõunaks olid organisaatoritel „juuksed kammitud ja lips sirgelt ees“ - vastuvõtt võis alata! Kõik vajalikud toimetamised olid tehtud, et saaks veeta järjekordne vahva nädalavahetus. Sama päeva õhtupoolikul muidugi üllatas meid ilmataat oma jahutava vihmaga.

Loe edasi...

ES7CLUB ja ULL-välipäev

Antud artikkel ilmus ES-QTC 2016a Veebruari numbris (lk 26)

„Esimene ja teine august“ - oli otsus ühehäälne ning kalendrisse märgiti rasvaselt ES7 suvine kokkutulek. Nagu ka eelneval (2014) aastal, vedas meil seegi kord ilmaga. Tõsi laupäeva hommikupoolikul tibutas natuke vihma ja puhus tuul, ent eemalt
paistnud helesinine taevas andis märku muretust pärastlõunast. Kui 2014 aasta suvist Mulgimaa kokkutulekut võis pidada pigem selliseks proovi- ja harjutamise aastaks, siis seekord võtsime asja palju tõsisemalt. Kokku oli tulnud jällegi suur hulk raadiohuvilisi (18 kohalikku ning 2 vana tuttavat külalist - ES8BJP ja ES5AEZ). Eesmärk oli kõigil üks – veeta koos lõbusalt aega ning võtta osa ULL lahtisest välipäevast. Suurem planeerimine hakkas juba varem ning paberil kirjas olnud „to do“ listi märksõnad said vaikselt maha kriipsutatud.

Loe edasi...

Raadioamatööri kvalifikatsioonieksam

 

Reedel 11.12.2015 kell 18:00 on võimalik Viljandi Raadioklubis sooritada raadioamatööri kvalifikatsioonieksamit. Kõikidel huvilistel palume eelnevalt saata oma sooviavaldusest e-maili teel (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.). Kirjas palume märkida, millise kategooria eksamit soovitakse sooritada.

73! Viljandi Raadioklubi

ES7A - Kui masinast tuleb toss välja, muutub elu ilusaks

Et vältida liigset higistamist, korraldasime oma seekordse suvise kokkusaamise mõnusalt tuulisel ja vihmasel augusti kõige-kõige esimesel nädalavahetusel (01...02 August 2015). Kohati kuvatav sinine taevas ja meie päisesesüsteemi keskpunkt ei suutnud meie tuju mõjutada. Telk sai püsti, lipp vardasse ja grillile tuli alla. Kui aparaadist toss väljas, muutub elu ilusaks. Kellele siis grillliha ei meeldiks?! Kui on kõht täis, on ka meel hea.

Loe edasi...

Suvi on kordaläinud, kui sajab.... karikaid.

ERAU vabariiklik kokkutulek Mammastes on nüüd seljataga. Ilm oli terve nädalavahetuse ilus, kokkutuleku korraldus ladus.

Tehti kokkuvõtteid möödunud perioodist, peeti tuleviku plaane, jagati auhindu.

Märkimist väärib, et esimest korda sellel sajandil on Eesti LL Meistrivõistluste võtja jälle Viljandist. Palju õnne Kristjan, ES7GM, Eesti LL Meistrivõistluste võitja 2015.

Loe edasi...

Lühilaine välipäev (6 Juuni 2015)


Järjekordne LL välipäev möödus klubile edukalt. Viljandi Raadioklubi esindus koosseisus ES7GN, ES7GN ja ES7GN :) võitles vapralt QRP klassis kuni võistluse lõpuni. Võistluse kulgu oli jälgimas kohalik raadiomees ES7 Raadio Uuno.

Samaaegselt võistlesid Viljandi maakonnas järgmised kutsungid:

Loe edasi...

Käsi valgeks 4m bändil


Õhtu Viljandi Raadioklubi antenniplatsil oli ilus ja päikesepaisteline. Tänu sellele möödus antennide püstitamine ja jaama ettevalmistus meeldivalt ja ilma viperusteta.

Ülo (ES7RU) tehtud antenn oli super. Täpselt bändis. miniVNA andmetel oli parim SWR 1,18.

Viljandimaa esimesed 4 m sided said peetud.

Loe edasi...

Kuidas Viljandimaa mehed WRTC-ks valmistusid.


Mulgimaa amatöörid on aastakümneid pidanud oma pisikest suvist kokkutulekut, külastades mitmeid erinevaid paiku üle kogu Eestimaa (kes mäletab - Kihnu, Ruhnu, Vormsi jne). Viimasel ajal oleme aga telkla teinud meie enda raadioplatsil, koht Viljandi külje all, kust avaneb avar vaade maastikule. Sellelt platsilt pärineb ka Tiidu (ES7RE) CQWW SSB supertulemus 1,1 miljonit punkti 10 meetril.

Teadaolevalt on Viljandimaal kõige vähem kutsungiga raadioamatööre (hetkeseisuga 31!), oleme me siiski küllaltki aktiivsed ning koguneme esmaspäeviti Kaitseliidu Sakala maleva hoones, kus meil on kasutada 2 ruumi. Nii otsustasime kevadel, et sellel aastal on laagri kuupäevadeks 11-13 juuli. Idee seisnes selles, et võtakse osa IARU HF võistlusest (kutsungiga ES7A), mille raames peeti omakorda ka WRTC 2014 võistlus. Eesmärk oli püüda maksimaalselt WRTC erikutsungeid. Kuna praegusel hetkel ei ole laagriplatsil mitte ühtegi püsivat antenni, otsustasime teha välipäeva stiilis võistluse.

Loe edasi...

YOTA 2014


Kui möödunud aastal toimus YOTA ehk Youngsters On The Air siinsamas Eestis, siis sellel aastal oli korraldajamaaks meie armas naaberriik Soome, täpsema asukohaga Virrat (umbes 4 tunni sõidu kaugusel Helsingist, suunal 350 kraadi). Teekonda Eestist alustasime viiekesi, koosseisus Kristjan (ES7GM), Jüri (ES5JR), Tauri (ES5HTA), Keven (ES6AXS) ja Keijo (ES1XQ noor tegija). Ühtekokku osales 80 noort 15st erinevast Euroopa riigist. Mäletatavasti toimus eelmisel aastal YOTA augustikuus, täpselt ajal, mil Eestit tabas kuumalaine. Nii tabati ka sel aastal naelapea pihta, sest vahemik 15-22 juuli pakkus meile ideaalselt 25-30 kraadist sooja ilma. Virrat on pisike Soome linn umbes 7000 elanikuga, ümbritsetud ilusa looduse ja rohkete järvedega. Kuna linn asub 62 põhjalaiuskraadil, olid päevad väga pikad ning kõik lõuna poolt tulnud külalised sh ka meie, olime üllatunud, et pimedaks seal praktiliselt ei läinudki. Terve nädala saatis meid öösiti mõnus päikesekuma.

Loe edasi...

ES7FU pälvis järjekordse tunnustuse

Histrodamus,  MTÜ  Eesti Elava Ajaloo Keskus, mille  eesmärgiks on suurendada inimeste arusaama ajaloo voolust ja ajaloos toimunud protsessidest, korraldas konkursi, kus ES7FU  poolt kirjutatud tööRaadioamatörismi ajalugu Viljandimaal” sai täiskasvanute klassis igati väärika II koha.
Tore, et Hellar leidis aega sellise töö kirjutamiseks, küllap oli ka hindajatel seda huvitav lugeda!

Loe edasi...

Raadioamatöör Kristjan Kass võitis Eesti karika

Viljandimaa raadioamatööridele oli eelmine hooaeg saavutusterohke: ultralühilaine ja lühilaine sidepidamise meistri- ja karikavõistlustel said nad 29 auhinnakohta

Raadiospordi võistluste eripära on pikad, kogu aasta kestvad 12-etapilised võistlussarjad, mille võitjad selguvad alles järgmise aasta algul. Nii on saanud traditsiooniks, et paremaid autasustatakse raadioamatööride suvelaagris. Seekord kogunesid nad juulikuus Värska kauni männimetsa all.

Viljandlased tõid sealt koju rohkem kui poole kõikidest välja jagatud auhindadest, mida jagus 13 raadiojaama operaatorile.

Loe edasi...

Raadioklubi toetajad