Mulgimaa amatöörid on aastakümneid pidanud oma pisikest suvist kokkutulekut, külastades mitmeid erinevaid paiku üle kogu Eestimaa (kes mäletab - Kihnu, Ruhnu, Vormsi jne). Viimasel ajal oleme aga telkla teinud meie enda raadioplatsil, koht Viljandi külje all, kust avaneb avar vaade maastikule. Sellelt platsilt pärineb ka Tiidu (ES7RE) CQWW SSB supertulemus 1,1 miljonit punkti 10 meetril.

Teadaolevalt on Viljandimaal kõige vähem kutsungiga raadioamatööre (hetkeseisuga 31!), oleme me siiski küllaltki aktiivsed ning koguneme esmaspäeviti Kaitseliidu Sakala maleva hoones, kus meil on kasutada 2 ruumi. Nii otsustasime kevadel, et sellel aastal on laagri kuupäevadeks 11-13 juuli. Idee seisnes selles, et võtakse osa IARU HF võistlusest (kutsungiga ES7A), mille raames peeti omakorda ka WRTC 2014 võistlus. Eesmärk oli püüda maksimaalselt WRTC erikutsungeid. Kuna praegusel hetkel ei ole laagriplatsil mitte ühtegi püsivat antenni, otsustasime teha välipäeva stiilis võistluse.

Planeerisime mõistlikult, proovides luua võimalikult kergelt kokkupandava jaama. Gary (ES7ADL) võttis endaga kaasa teleskoop torumasti, mille otsa panime 4 elemendilise 10 meetri Yagi. Tegelikkuses oli tegu CB bandi antenniga, ent miniVNA abil tegime elemendid pikemaks ja häälestasime antenni õigesse sagedusvahemikku. Väga hea võimenduse ja efektiga antenn. Lõunasel ajal kostus USA idarannik suurepäraselt, sh ka WRTC 100 vati jaamad. 15 meetri peale ehitasime täispikkuses 3 elementi Yagi. 20, 40 ja 80 meetril kasutasime lihtsat Inv-V antenni. Õnneks oli aga levik üsna hea, mis andis võimaluse traat antenniga töötada 20 meetril nii mõnegi WRTC jaama, rääkimata tugevatest idaranniku jaamadest.

Võistlusjaama panime kokku kahest raadiost, mis andis võimaluse kohalolijatel tutvuda SO2R sidepidamise võimalustega. Kõik said harjutada kätt kahe raadioga sidepidamises ning lisa kõrvaklapi paar andis võimaluse kõrvalolijal kuulata täpselt seda, mida operaator kuuleb. Mõlemad transiiverid olid ühendatud Microham MK2R+ külge ning logiprogrammiks kasutasime Win-Testi. Ühtegi lõppastet me ei kasutanud, niiet lühidalt oli tegu LP välipäeva ettevõtmisega.

Nende kolme päeva jooksul oli meid kohapeal kokku 20. Lisaks kohalikele oli külalisi ka kaugemalt – ES6QZ, ES3HZ, ES3RFL, ES5AEZ ning laupäeva õhtul jõudis meie juurde ERAÜ president Jüri, ES5JR. Kuna meil otsest graafikut ei olnud ning tööjaotus oli suuresti vabatahtlik, kasutas Jüri võimalust proovida kahe raadioga töötamist. Õnneks oli öösel ilm mõnusalt soe ning sääsed ei tunginud telki, nii oligi Jüri vabatahtlikult meie öise vahetuse liider, tehes madalatel bandidel kokku ligi 400 sidet. Kokku töötasime 44 erinevat HQ jaama ning 52 erinevat WRTC jaama 59 võimalukust, mis on LP klassi arvestades küllaltki hea saak. Lõpptulemuseks jäi 273 000 punkti.

ES7GM, Kristjan

Raadioklubi toetajad