1959. aasta 11. septembril peeti esimene teadaolev amatöörraadioside Viljandis. Raadiojaama UR2KAH operaatori Helmut Pärna korrespondendiks oli Tartu raadioklubi jaam UR2KAE. Raadioside toimumise fakt ise ei omaks erilist tähtsust, kuid sellega pandi alus siinsele raadioklubile koos uue harrastuse tekkimisega paljude huviliste jaoks. Aasta varem kui Tartust tulnud Heldur Reisman viis Viljandis läbi raadiotelegrafistide kursusi sõjaväe kutsealustele, oli tema plaanides ka kohalike raadiohuviliste kokkukutsumine. Nii sai alguse raadioamatörism Viljandis. Areng oli üsna kiire, peagi oli amatöörjaamu kümmekond, siis 20, 30… 

Aegade jooksul on siinkandis olnud ligi poolsada amatöör- kutsungit. Organisatsioon on kandnud mitmeid ametlikke nimetusi, osalejate jaoks on ta aga ikka olnud lihtsalt raadioklubi ja tegutsenud ilma vaheajata kuni tänaseni. Esimene raadioside oli CW-l , see tööliik on enamike lemmikuks ka täna. 

Viljandi raadioamatöörid tahavad ajavahemikku jaanuar - september 1999 tähistada juubeliperioodina märkimaks 40. aasta möödumist esimese raadioside toimumisest.


  
  

 

Raadioklubi toetajad