Et vältida liigset higistamist, korraldasime oma seekordse suvise kokkusaamise mõnusalt tuulisel ja vihmasel augusti kõige-kõige esimesel nädalavahetusel (01...02 August 2015). Kohati kuvatav sinine taevas ja meie päisesesüsteemi keskpunkt ei suutnud meie tuju mõjutada. Telk sai püsti, lipp vardasse ja grillile tuli alla. Kui aparaadist toss väljas, muutub elu ilusaks. Kellele siis grillliha ei meeldiks?! Kui on kõht täis, on ka meel hea.

 

2015 Suvi Grill

Nagu igal tõsisel ettevõtmisel, nii ka meil.... press kohal ja ei anna rahu

(ES7TH, ES7KEW).

Seekord ajastasime oma ettevõtmise samale ajale ULL karikavõistluse ja European HF Championship’iga. ES7A paiskus eetrisse täiesti arvestatava tulejõuga. Tehnika poolelt olid kasutusel jaamadena Yaesu FT-847 ja icom 756 PRO III ning antenniparki kuulusid 20,15,10 3el. tribander Cushcraft A4 (koos pöörajaga), 6m Yagi (ES7RU näputöö), 2 x 70cm Yagi (ES7FU näputöö), 80/40m Inverted-V (ES7GM). Ja tordiks kirsi all ES7RIX’i gigantne ca 10m poomiga 2m Yagi mille raskuse all mast ägises ja millest väljuva raadiolainetuse tagajärjel naabertalu kanadel munemata munadest tibud 26 sekundiga koorusid.

Selle monstrumi pöörajaks oli kasutusel audiokäsklustega juhitav... kolleeg. Juhtsignaal pidi olema piisavalt tugev ja selge, et antennipööraja seda ka platsi teise serva kuuleks ja teaks grilli juurest antennini joosta. Erinevate mõõtmiste andmetel töötas see monstrum hästi ja väga halvasti. Mõõtetulemusena oli SWR ok või siis oi-oi-oi. Aga antenn töötas. Kuna nii pika antenni suundgraafik on üsna terav, suutis tuul antenni kõigutades tekitada signaalis korralik fading’u, mille oskuslikult kompenseeris operaatori terav kõrv. 

Välipäeva tulemusena saime kirja palju erinevaid ja huvitavaid korrespondente erinevatel sagedusvahemikel (loe: täpne statistika puudub aga oli vaja anda poliitkorrektne vastus mis pakatab informatsioonist ja pole informatiivne).

Kokku väisas klubi antenniplatsi ca 20 proffesionaalset amatööri. ES7CA, ES7RU, ES7TR, ES7TH, ES7RIX, ES7NY, ES7MB, ES7GM, ES7GN, ES7CE, ES7JW, ES7KEW, ES7ADL, ES7AM, ES2VK, ES7AEJ, ES7ARL, ex ES7IG ja meie head sõbrad ES8BJP ning ES5AEZ

Tänud kõikidele osalejatele ja jääme ootama järgmist suve.

Vaata lisa ka galeriist: link

Raadioklubi toetajad