Antud artikkel ilmus ES-QTC 2016a Veebruari numbris (lk 26)

„Esimene ja teine august“ - oli otsus ühehäälne ning kalendrisse märgiti rasvaselt ES7 suvine kokkutulek. Nagu ka eelneval (2014) aastal, vedas meil seegi kord ilmaga. Tõsi laupäeva hommikupoolikul tibutas natuke vihma ja puhus tuul, ent eemalt
paistnud helesinine taevas andis märku muretust pärastlõunast. Kui 2014 aasta suvist Mulgimaa kokkutulekut võis pidada pigem selliseks proovi- ja harjutamise aastaks, siis seekord võtsime asja palju tõsisemalt. Kokku oli tulnud jällegi suur hulk raadiohuvilisi (18 kohalikku ning 2 vana tuttavat külalist - ES8BJP ja ES5AEZ). Eesmärk oli kõigil üks – veeta koos lõbusalt aega ning võtta osa ULL lahtisest välipäevast. Suurem planeerimine hakkas juba varem ning paberil kirjas olnud „to do“ listi märksõnad said vaikselt maha kriipsutatud.

Antenne ehitati sellel suvel üksjagu. Kõige vingema rehaga sai hakkama ES7RIX, kelle 10 meetrise poomiga 2 meetri antennil võis kokku lugeda 14 elementi. Lisaks taastati ES7FU kahekorruseline 70cm Yagi ning Ülo, ES7RU võttis südameasjaks meisterdada ka üks 6 meetri Yagi antenn. Kõrgematele bandidele kahjuks vastavaid antenne teha ei jõudnud. Kõik antennid toimetasidki ilusti, ent puudu oli üks väga oluline komponent. Nimelt kasutati selles võistluses antenni pööramiseks
häälkäsklusega juhitavat...kolleegi. Kõigil lõbu laialt, oldi valmis peatselt algavaks võistluseks. Väikese vahemärkusena lisan, et ES7A kasutas ULL välipäeval CG-Logi ning Windows 7 süsteemis toimis kõik suurepäraselt.


Lisaks ULL välipäevale toimub igal aastal samaaegselt ka Euroopa üks tippvõistlusi – EU HF Championship. Mõeldud tehtud – üks telgi nurk oli ULL meeste päralt, teise poole täitsid LL mehed. Tegevust oli kõigil küllaga, sest lisaks ULL
relvastusele oli vaja enne algavat võistlust püsti panna ka LL setup. Kõrgematel sagedustel võtsime esmakordselt kasutusele Cushcrafti A4 multibanderi (seekord koos pöörajaga) ning madalamatele püstitati vähem kui poole tunniga INV-V antennid.
Kui esmane plaan oli lühilainel kasutada ka lõppvõimendit, siis kahjuks me seda teha ei saanud. Transiiveriks ULL peal oli FT847 ning lühilaineil kasutasime Icom-756 PRO III.

Hästi tehtud eeltöö tulemusel saimegi kogu varustuse püsti piisavalt enne võistluste algust. Tühjad kõhud täideti supi ning grillil praetud lihaga. Veel viimane puhkuse hetk ning kõik võis alata. Kuna aga tõsine töö enne võistlust väsitas mõne mehe ära
ning ULL mehi on Viljandis justkui üksjagu rohkem kui LL mehi, siis Oskar ES7(4)NY sai ülesandeks EU HF võistlusel hoida Mulgimaa lippu kõrgel. Tulemuseks tubli 300 sidet. ULL poolelt tuleb tõdeda, et 2 meetri tulemus valmistas pisikese pettumuse.
Palju lõbusam oli aga 70cm peal, kus saadi sidesid tunduvalt rohkem ning paistis, et ka levi soosis meid seal rohkem. 6 meetrit ei valmistanud üllatust ning TOP 10 mehed tegid kõik enam vähem ühepalju sidet.

Mida siit võtta kaasa uude aastasse? Antennide püstitamine on meil käpas ning võistlusjaamad samuti olemas, küll aga ei ole me suutnud teist aastat järjest kasutusele võtta lõppvõimendeid. Seega loodetavasti on uueks aastaks kõik katkised lõpud terveks ravitud ning selle arvelt tulemused paremad. Kahju on muidugi tõdeda, et veel 5-6 aastat tagasi tehtud 100 sidet 2 meetril tundub nüüd justkui ilmvõimatu. Kus kõik on?


PS! Vaadake ja kuulake hoolikalt mida teile saadetakse. Logide kontrollimisel selgus, et mõned logid on ikka väga lohakad.

Kristjan,
ES7CLUB

Raadioklubi toetajad