Läbi ajaloo on Viljandis tegeletud aktiivselt raadiospordiga, seda nii lühilainel kui ka ultralühilainel. Lisaks kohalikele võistlustele, on Viljandi raadioamatöörid alati esindatud ka rahvusvahelistel võistlustel, milledest kõige pikemad kestavad 48 tundi jutti. Just neid viimaseid, ehk 48 tundi kestvaid võistlusi peetakse raadiosportlaste seas aasta tippsündmuseks, millest võtab korraga osa tuhandeid raadioamatööre üle kogu maailma (viimastel andmetel ligines see number juba kaheksale tuhandele).

Kuna võistlusi on aastas sadu erinevaid ning iga võistluse kestvus ja reeglid varieeriuvad, on üsna keeruline anda lühikest konkreetset ülevaadet sellest, milline üks võistlus välja näeb. Üks on aga selge - võistluse võidab see, kes kogub kõige rohkem punkte. Enamasti tuleb selleks luua võistluse käigus võimalikult palju erinevaid ühendusi - mida kaugemale, seda parem. Erinevaid nüanse punktide suurendamiseks ja kordistamiseks on palju (need tulenevad vastavalt võistluse reeglistikust), kuid keskmiselt loovad maailma tipud nendel suurvõistlustel üle kolme ühenduse minutis (ja nii 48 tundi järjest).

Siinkohal ongi välja toodud Viljandimaa raadiosportlaste parimad tulemused läbi aegade maailma suurimas CQWW võistluses.
Mikrofonside
Morse

Raadioklubi toetajad